Metody nadruku na płytach

Offset:

Fotograficzną jakość obrazu na płytach DVD I CD zapewnią jedynie offsetowe nadruki pełnokolorowe. Staje się to zauważalne najczęściej na wydrukach, które zawierają przejścia tonalne i wielokolorowe fotografie oraz rysunki. Offset stał się najbardziej popularnym sposobem druku wykonywanego na płytach. Na płytach z nadrukiem offsetowym można użyć lakieru UV, który nada dodatkowego połysku i subtelnie pogłębi kolorystykę. Druk offsetowy wykonuje się za pomocą palety CMYK, możliwe jest użycie specjalnego koloru dodatkowego.
kolory: CMYK „full color” + 1 kolor specjalny
liniatura: 170lpi
uszlachetnienie: opcjonalnie lakierowanie UV

Sitodruk:

W wielu przypadkach projekty nadruku na płytach CD i DVD ograniczają się do małej liczby kolorów. Sitodruk pozwoli Ci na otrzymanie idealnie pokrytej powierzchni, maksymalnie do czterech kolorów. Wybierz kolory z palety Pantone, żeby w każdym przypadku uzyskać w 100% powtarzalne efekty nadruku. Sitodruk umożliwia otrzymanie takich kolorów, których nie da się uzyskać przy pomocy innych metod np. srebro lub złoto. Sitodruk także umożliwia drukowanie prostych. pełnokolorowych obrazów z palety CMYK.
kolory: maksymalnie 4 kolory specjalne Pantone lub CMYK „full color”
uszlachetnienie: opcjonalnie lakierowanie UV

UV:

Druk cyfrowy z plotera UV staje się wspaniałym kompromisem między jakością, a kosztem produkcji dla niewielkich nakładów. Używane przez nas urządzenie ma największą, stosowaną rozdzielczość druku UV i niezwykle małą kroplę. Dzięki temu małe nakłady produkcyjne, wykonujemy w wysokiej jakości przy zachowaniu niezwykle korzystnych cen. Druk UV dodatkowo charakteryzuje się bardzo krótkim czasem realizacji zamówienia.

kolory: CMYK „full color”

Kolory:

OPrzy współpracy z nami nie trzeba minimalizować kosztów, przez ograniczanie ilość kolorów widocznych na nadrukowanych płytach. Wydruk offsetowy i UV to pełna gama kolorystyczna Cyan/Magenta/Yellow/Black. Sitodruk przy niewielkiej ilości kolorów daje do dyspozycji, jednolite pokrycie kolorystyczne i paletę kolorów Pantone. Od teraz możesz mieć pewność, że bez względu na wybór metody druku, barwy na Twoim projekcie będą wyglądały w pełni profesjonalnie.

UWAGA: Nadruki na płytach CD realizujemy w każdym nakładzie!

Drukowanie na CD i DVD – Nadruk na CD

Wykonując drukowanie na płytach CD, zapewniamy Ci szeroki wybór sposobów nadruku. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią metodę w zależności od typu wykonywanego nadruku, nakładu, czy oczekiwanych przez Ciebie efektów oraz możliwości budżetowych.

Wspólnie z Agmark możesz wykonać nadruk na płytach CD oraz DVD następującymi technikami:

  • Offset technika offsetowa zapewni fotograficzną jakość nadruku na płycie, pozwalając na pokrycie ją pełną paletą barw CMYK, a także stworzonymi na życzenie specjalnymi kolorami. To dzisiaj najpopularniejsza metoda, która sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie wydruki mają zawierać pełnokolorowe zdjęcia, rysunki wysokiej jakości oraz subtelne przejścia między tonacjami kolorystycznymi. Opcjonalnie, nadruk na płycie CD może zostać pokryty matowym lub błyszczącym lakierem UV, który nada płytom unikalny wygląd.
  • Sitodruk sitodruk sprawdza się tam, gdzie nadruk ogranicza się jedynie do kilku kolorów z palety Pantone. Wykonujemy nadruk na płytach DVD tą metodą tam, gdzie stosowane są maksymalnie 4 jednolite kolory. Ta metoda pozwala również uzyskać kolory specjalne, m.in. odcień srebra i złota, a w razie potrzeby wytworzenie pełnokolorowych obrazów w palecie CMYK. Istnieje możliwość uszlachetnienia lakierem UV również punktowo.
  • UV najlepszy kompromis między ceną a jakością wydruku przy mniejszych nakładach. Dzięki nowoczesnemu ploterowi, który stosujemy, możemy uzyskać pełną paletę barw CMYK z fotograficzną jakością. Metoda ta sprawdza się również przy większych nakładach, przy których czas wydruku ma kluczowe znaczenie.

Którą technikę nadruku wybrać?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, ile płyt chcesz zadrukować, jak będzie wyglądać nadruk oraz jakich efektów oczekujesz.

Współpracując z Agmark, zawsze możesz oczekiwać najwyższej jakości obsługi, a przede wszystkim innowacyjnych technik nadruku, które zawsze pozwalają osiągnąć zadowalający i powtarzalny efekt estetyczny nawet przy dużych rzutach.

Dzięki nam, nie musisz w celu minimalizacji kosztów ograniczać ilości kolorów na wydruku czy iść na inne kompromisy jakościowe. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi specjalistami, którzy pomogą dopasować odpowiednią technikę, kierując się Twoim budżetem oraz oczekiwaniami estetycznymi. Gwarantujemy, że wspólnie wypracujemy ofertę, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom.


Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje skontaktuj się z nami. Czekamy na Twój telefon lub email bądź wizytę w naszej drukarni.